Інформація з сайту bataRE.com (http://www.batteryrecycling.inf.ua/influence.htm)
Використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи і сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються.
Таким чином в масштабах України до атмосфери та ґрунтових вод за рік потрапляє понад 40 кілограмів ртуті, 160 кілограмів кадмію, 400 тонн кольорових металів, 260 тонн марганцевих сполук, 250 тонн натрієвих хлоридів і також інші хімічні сполуки, які в агресивному і хімічно-насиченому середовищі, яким є полігони твердих побутових відходів можуть вступати в різноманітні неконтрольовані реакції з не прогнозованим виходом небезпечних активних хімічних сполук. Токсичні метали викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Відсутність цілісної системи щодо позначеної проблематики приводить до значних забруднень середовища із тривалим негативним впливом на здоров'я людини.
Токсичні речовини із сміттєзвалища проникають в ґрунт, у воду, в повітря. Таким шляхом через воду, рослин, тварин ці метали приходять в організм людини.
Важкі метали з біологічних організмів практично не виводяться і осідають у кістках і тканинах. Людина - вершина харчової піраміди, відповідно за життя накопичує найбільше токсинів. Це приводить до отруєння організму, генетичних змін. Викидати батарейки на сміття - це погано. Утилізовувати, вилучаючи цінну сировину - це розумно.
|