Нова Одеса
офіційний сайт міської ради
Неділя, 12.01.2025, 01:28

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів 0

Форма входу

Головна » 2015 » Квітень » 16 » Звіт міського голови за 2014 рік
14:41
Звіт міського голови за 2014 рік
Шановні новоодесити!
2014-ий став роком подій, яких не знала новітня історія незалежної України, він став межею, що назавжди розділила історію України на «до» і «після». Це був рік справжніх випробувань як для всього нашого народу, так і для органів місцевого самоврядування, яким вкотре треба було доводити свою дієздатність. Нестабільна політична ситуація та економічна криза, що загострювалися з кожним днем, ставили під загрозу стабільне функціонування міського господарства. Мешканці міста пам’ятають, що в лютому минулого року, коли радикально налаштовані молодики з інших регіонів через повалення пам’ятника В. І. Леніну намагалися дестабілізувати соціально-політичну ситуацію у Новій Одесі, ми ініціювали скликання позачергової сесії міськради, на якій з метою недопущення зіткнень та задля збереження миру було прийняте рішення про демонтаж цього пам’ятника.
Я вважаю, що одне з найголовніших наших досягнень минулого року - це мир і спокій у місті. Також вдалося забезпечити роботу систем життєзабезпечення Нової Одеси на достатньому рівні й навіть, незважаючи на скрутні фінансові умови, дещо поповнити матеріально-технічну базу дошкільних навчальних закладів та частково - комунальних підприємств. Ми витримали фінансові випробування: ні на день не затримали виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, не допустили заборгованості за енергоносії підпорядкованих нам закладів. Завжди керувалися принципом відкритого діалогу з міською громадою. Адже тільки пояснюючи громадянам свої дії, влада зможе ефективно реалізувати заплановане. У повсякденній діяльності прагнемо до відкритості й прозорості роботи міської ради та її органів, і точкою відліку нашої роботи є реальні потреби людей.
Міська скарбниця
Запорукою успішного розвитку є наповнений бюджет. Тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу. Зупинюся на основних цифрах, що відображають реальний стан справ.
У цілому дохідна частина загального фонду міського бюджету виконана на 109,9 %. Отримано 7 млн 910,0 тис. грн, що на 714,0 тис. грн більше планових показників та на 410,7 тис. грн більше, ніж у 2013 році. Виконано та перевиконано майже всі основні показники дохідної частини загального фонду: податок та збір на доходи фізичних осіб виконано на 104,3 %, плата за землю – на 132,6 %, фіксований сільськогосподарський податок – на 115,3 %, державне мито – 239,0 %. Всього ж закріплені податки виконано на 106,23 %, власні надходження – 130,83 %.
До спеціального фонду міського бюджету надійшло 3 млн 555,8 тис. грн, що на 494,5 тис. грн більше проти попереднього року. Незважаючи на те, що субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам но лише 49,8 % від запланованої суми (недоотримано кошти в сумі 288,3 тис. грн), завдяки тому, що виконання плану по доходах спеціального фонду склало без урахування трансфертів 105,22 % (перевиконано на 151,4 тис. грн), усього спеціальний фонд виконано на 102,3 %, перевиконання склало 80,0 тис. грн. Успішно виконані показники збору за перереєстрацію транспортного засобу – 291,4 %, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (для юридичних осіб) – 117,2 %, збір за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами тощо – 110,3 %, кошти від продажу землі - 100,9 %, власні надходження бюджетних установ – 106,7 %.
Окремо відзначу, що, незважаючи на деяке зменшення економічної активності, завдяки вжитим заходам ми отримали до бюджету більше коштів і зі збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (з 38,5 тис. грн у 2013 році до 109,8 тис грн у звітному), і по єдиному податку з юридичних та фізичних осіб (з 1млн 746,6 тис. грн до 1млн 923,5 тис грн). Значні додаткові суми коштів надійшли до міського бюджету зі сплати орендної плати за землю з юридичних осіб (зростання з 1 млн 68 тис. грн до 1 млн 433,4 тис. грн) та земельного податку з фізичних осіб (з 50,7 тис. грн. до 113,5 тис. грн).
Звичайно, у нас є і резерви з наповнення дохідної частини, є й недоліки, над виправленням яких продовжуємо працювати. У першу чергу треба налагодити ефективну роботу комунальних підприємств. Адже втрати загального фонду бюджету внаслідок недоотримання податку на прибуток та частини чистого прибутку, що вилучається до бюджету, торік склали 9,3 тис грн. Також потрібно активізувати роботу зі збору коштів екологічного податку (його недовиконання - 3,5 тис. грн).
На жаль, складна ситуація в нашій державі у фінансовому секторі не дали змоги виконати всі показники видаткової частини міського бюджету-2014. Торік погашено кредиторську заборгованість за 2013-ий у сумі 551,2 тис. грн. Видаткова частина міського бюджету по загальному фонду склала 7 млн 352,8 тис. грн, (виконання 98,6 %). Набагато скромніша картина з виконанням видаткової частини по спеціальному фонду: з запланованих у бюджеті 6 млн 453 тис. грн касові видатки склали лише 3 млн 559,7 тис. грн (55,15 %), і в тому числі кредиторська заборгованість 871,4 тис. грн.
Утримання дошкільних закладів
Левову частину коштів (майже 70 % загального фонду міського бюджету) ми направили на утримання дошкільних закладів освіти: з 7,35 млн грн касових видатків видатки на утримання ДНЗ склали 5,1 млн грн, що на 260 тис грн більше ніж у 2013-ому. Значні кошти спрямовано на дитсадки зі спеціального фонду - 982,7 тис. грн. Завдяки цьому наші найменші мешканці міста мали змогу перебувати в теплих та світлих приміщеннях. Ми фінансували їх харчування у передбаченому обсязі, вчасно виплачувалася заробітна плата персоналу цих закладів.
У шести ДНЗ станом на 1 січня поточного року функціонують 20 груп, які відвідують 503 дитини. Найбільше в ДНЗ №1 «Світлячок» - 148 дітей (шість груп), у ДНЗ №2 «Орлятко» та ДНЗ №5 «Зірочка» - по 105 (по 4 групи в кожному). Найменше малят у ДНЗ №6 «Чебурашка» села Криворіжжя - 18 (одна група). При цьому існує черга на влаштування 378 дітей у цілому по місту. Отже, є нагальна необхідність у відкритті додаткових груп. На жаль, у найбільших дошкільних закладах немає вільних приміщень для їх відкриття. Але такі приміщення, які хоч і потребують певних капіталовкладень, є в ДНЗ № 3 «Ластівка» та в ДНЗ № 4 «Колосок». Зараз проводиться капітальний ремонт приміщення ДНЗ №3 «Ластівка» (ремонт систем водопостачання, каналізації, опалення, заміна вікон і дверей). Уже виконано роботи на 155 тис. грн із виділених на ці цілі 451,5 тис. грн. Сподіваюся, що за сприятливих умов з виконанням дохідної частини бюджету в поточному році відкриємо додаткову групу в цьому закладі.
Багато зроблено для організації навчально-виховного процесу в освітніх закладах міста, покращення їх матеріально-технічної бази, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов, дотримання інженерно-технічних вимог функціонування мережі. Значна увага приділялася і заходам з енергозбереження в дошкільних закладах. Адже тепле приміщення в холодну пору -це нагальна необхідність існування будь-якого закладу для дітей. Саме тому основні зусилля спрямовуємо на утеплення стін, заміну вікон і дверей на металопластикові, заміну котлів і насосів на більш сучасні та економні. За умов зростання цін на енергоносії, упевнений, усе це дасть змогу заощадити кошти. В минулому році вже є певні напрацювання в цьому напрямку. Нам вдалося зменшити споживання природного газу на 5,3 тис. м. куб. проти попереднього опалювального періоду. В сезоні 2014-2015 років ще більша економія – близько 12 тис. м. куб. газу та 13,7 тис. кВт-год. електроенергії.
У 2014 році за кошти міського бюджету провели капітальний ремонт ДНЗ № 5 на суму 704, 9 тис. грн (утеплення стін, замінена вікон, дверей на металопластикові, декоративне фарбування стін фасаду). Для покращення опалення ДНЗ № 4 виконали поточний ремонт системи опалення на суму 9,8 тис. грн та придбали циркуляційний насос на 3,2 тис грн. За сприяння голови сількому с. Криворіжжя В.О. Грекова та активіста села В.О. Семикіна відремонтовано свердловину та відновлено водопостачання в ДНЗ № 6 «Чебурашка». Спільними зусиллями виконкому міської ради й батьківського комітету ДНЗ № 4 «Колосок» у закладі збудовано свердловину питної води. Від міської громади щиро дякую за надану допомогу народному депутату України А. О. Вадатурському та голові райдержадміністрації Є. В. Вербіну.
Для покращення матеріально-технічної бази ДНЗ із міського бюджету виділено 99 тис. грн на придбання меблів. Проводиться комп’ютеризація навчальних закладів. Сподіваємося, що за сприяння спонсорів уже в цьому році вони будуть підключені до мережі Інтернет.
Окремо слід сказати про харчування дітей. Його якість – одна з головних турбот. У середньому по місту витрати на харчування однієї дитини склали 13,91 грн на добу. Всього за рік видатки на харчуваннястановить 966,8 тис. грн. При цьому 50 % цих видатків - кошти міського бюджету, інші 50 % - батьківська плата (в с. Криворіжжі - 60% і 40% відповідно). Для здешевити вартості харчування залучали спонсорську допомогу. Зокрема, отримали від ПП «Владам» 1370 кг капусти, 500 кг моркви, 910 кг цибулі та 730 кг буряку, від ПП Р.В. Стефанчишена - 100 літрів олії. Допомогу продуктами харчування окремим закладам надавали й інші сільгоспвиробники міста. Щира вдячність керівникам та підприємцям, які підтримують дитсадки. Роботу зі здешевлення харчування за рахунок спонсорської допомоги плануємо продовжувати. Адже стрімке зростання цін на продукти приводить до збільшення видатків із міського бюджету. У 2015 році на харчування дітей було виділено 1333,2 тис. грн, що на 38 % більше ніж торік. Але вже зараз зрозуміло, що задля забезпечення повноцінного харчування дітей необхідно до кінця року добавляти ще біля 700 тис. грн. Тож працівникам ДНЗ влітку слід вдосталь заготовити квашені овочі й сухофрукти.
Житлово-комунальна сфера
Значно скромнішим за обсягом виділених із міського бюджету коштів, але не менш значущим для соціально-економічного розвитку Нової Одеси, є розв’язання проблем, пов’язаних із належним функціонуванням системи надання житлово-комунальних послуг.
Використовували всі наявні резерви й ресурси. Адже своєчасне і в повному обсязі надання послуг із водопостачання, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів, утримання в належному стані об’єктів благоустрою міста є одним з найважливіших показників, за яким оцінюється ефективність роботи місцевої влади.
Щодо централізованого водопостачання. Доречно нагадати, що ця проблема є найболючішою протягом багатьох років. Змінювалися міські голови і депутати, а проблема лише загострювалась. Окремі організаційно-технічні заходи, не вирішували основний недолік системи водопостачання – великої енергоємності подачі води на місто і пов’язаною з цим високою собівартістю води. За відсутності дотацій з метою зменшення збитковості послуга надається двічі на тиждень. Саме тому серед усіх проблем системи ЖКГ на початку своєї роботи в 2010 році пріоритетом стало поліпшення справ із водопостачанням. Тривале обговорення варіантів, розробки й погодження проекту реконструкції системи водопостачання й нарешті накопичення необхідної кількості бюджетних коштів завершилося у 2013 році прийняттям рішення про виділення коштів із міського бюджету в сумі 854,3 тис. грн. Але через проблеми з казначейським виконанням бюджету, фінансування тоді так і не розпочалось. І лише у IV кварталі нарешті змогли розпочати фінансування цих робіт. У рамках цього проекту підрядною організацією закуплено та встановлено на насосній станції №1 сучасне і значно менш енергоємне насосне обладнання. Встановлено регулятори частоти обертання насосів, автоматичну станцію контролю і керування насосним обладнанням. Нині триває налагодження устаткування.
В 2014 році розроблено проект «Вода - джерело існування, стабільне водозабезпечення – гідний рівень життя в місті Нова Одеса», що передбачає автономне забезпечення водою мікрорайону «Переселяни», став переможцем у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Проте до цього часу не прийняте рішення про початок фінансування коштів із Державного бюджету.
Проведено й інші заходи з поліпшення стану водопостачання. За власні кошти КП «Новоодеський міський водоканал» (О. Ю. керівник Савченко) відновлено свердловину по вул. Радянської Армії. На жаль, незадовільні темпи роботи зі споживачами з питань встановлення приладів обліку води на цих вулицях не дозволяють зараз перейти на цілодобове постачання вулиць цього мікрорайону. Думаю, що вже цього року вжиті заходи дозволять суттєво поліпшити стан забезпечення питною водою городян. Але не слід забувати, що, вирішуючи питання подачі збільшеного обсягу води, ми неминуче зіткнемося з іншою проблемою – застаріла система міського водопостачання за десятки років експлуатації давно стала, як решето. Тож, потрібен терміновий ремонт й заміна труб на багатьох ділянках розвідної системи водопроводу. І цю проблему навряд чи можна розв’язати лише за рахунок бюджетних коштів. Сподіваємося на активну участь громади, фінансову й матеріальну допомогу підприємств і підприємців міста.
Рік, що минув, був не найкращим для житлово-комунальних підприємств, однак можна з упевненістю сказати, що ми зуміли втримати ситуацію під контролем. Дуже гостро стояло питання сплати за спожиту електроенергію КП «Новоодеський міський водоканал». Тільки завдяки заходам суворої економії витрат власних коштів підприємства, а також відповідним рішенням міськради про поповнення статутного фонду підприємства в сумі 442,9 тис. грн були погашені борги 2013 року та повністю сплачено за спожиту електроенергію. Це дало змогу не допустити відключення підприємства від енергопостачання. І сьогодні на порядку денному основне питання – це повнота збирання коштів зі споживачів за водопостачання. Прикро, але окремі споживачі не сплачують в повному обсязі за воду. В подальшому вживатимемо більш дієвих заходів впливу як до неплатників, так і до тих працівників комунального підприємства, які закривають на це очі.
Важким видався минулий рік й для КП «Прибузьке», що здійснює водовідведення підприємств, організацій та житлових будинків центральної частини міста. Значно зменшилися доходи підприємства, основним чинником цього стало фактичне зупинення роботи основного споживача послуг з водовідведення у місті ТОВ «Молочна компанія Дружба». Щоб не допустити виникнення заборгованості за енергоносії та із заробітної плати, оптимізували штатну чисельність працівників КП. Сьогодні основне завдання підприємства – вижити та зберегти виробничу базу. Запорукою його фінансової стабільності є щоденна робота зі споживачами зі збору коштів за надані послуги.
Окремо слід сказати про роботу КП «Правопорядок», яке після розпочатої в 2013 році процедури ліквідації КП «Благоз», крім функцій контролю за станом благоустрою в місті, перебрало на себе ще й надання послуг із вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) та надання ритуальних послуг населенню. І досить непогано справляється з покладеними на нього обов’язками. За цей період значно збільшилася кількість споживачів, з якими укладено договори на вивезення ТПВ, підприємство активно співпрацює з юридичними особами в питаннях санітарної очистки міста, здійснює захоронення ТПВ на міському сміттєзвалищі та займається ліквідацією несанкціонованих сміттєзвалищ. Не лише збережено матеріальну базу підприємства, а й навіть вдалось дещо її поліпшити. КП отримало кошти в сумі 100 тис. грн на поповнення статутного фонду, за рахунок яких закуплено деталі для ремонту автотракторної техніки, придбано протиожеледний матеріал, новий причіп для вивезення ТПВ. Заплановано капітальний ремонт автогрейдера (вирішення цього питання залежить і від фінансової спроможності підприємства, і від можливості міського бюджету надати йому допомогу).
Благоустрій міста
В минулому році за рахунок бюджетних коштів завозився пісок на кладовища, здійснено поточний ремонт огорожі на кладовищах. На контролі КП «Правопорядок» - дотриманням Правил благоустрою території міста. Інспектори підприємства провели торік 2274 перевірки з їх дотримання, в результаті винесено 1681 попередження та 414 приписів щодо усунення порушень. При цьому на першому плані не накладання фінансових санкцій на порушників, а їх попередження цих оперативне усунення виявлених недоліків. І лише у разі систематичного ігнорування законних вимог щодо наведення порядку на прилеглій території ми вимушені вдаватися до передбачених законодавством заходів впливу, зокрема й шляхом накладання адміністративних штрафів.
Завдяки бригаді з благоустрою, до якої входили два постійні штатні працівники міської ради та працівники, які протягом року залучалися до тимчасових громадських робіт за рахунок коштів міського бюджету та Державного фонду зайнятості, тричі викошували узбіччя по вулиці Леніна, регулярно проводили прибирання парку та Кургану Слави, спільно з Новоодеським держлісгоспом зносили аварійні та сухостійні дерева. В належному стані за кошти міського бюджету утримувалося вуличне освітлення та світлофори, виконано капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення по вулицях Леніна та Торговій на суму 12 тис. грн. На енергоспоживання цих об’єктів за рік витрачено 84,9 тис. грн.
За кошти міського бюджету підрядна організація виконала гідродинамічне очищення каналізаційного колектора по вулицях Кухарєва та Леніна на суму 51,7 тис. грн.
Одним із стратегічних напрямків роботи виконавчого комітету було асфальтування та благоустрій вулиць Нової Одеси. Здійснено поточний ремонт твердого покриття по вул. Лермонтова в обсязі 140 кв. м на суму близько 40 тис. грн, капітальний ремонт твердого покриття тротуарів по вул. Леніна (від вул. Сапроненка до Жовтневої) обсягом 1615 кв. м на суму 409,1 тис. грн. Встановлено два дорожні знаки «Пішохідний перехід» по вул. Леніна та нанесено дорожню розмітку пішохідного переходу по вул. Леніна та Кухарєва. До наших здобутків можна віднести й виконання робіт за рахунок коштів Державного та міського бюджетів з ремонту твердого покриття по вул. Кухарєва в обсязі 1558 кв. м на загальну суму 405,8 тис. грн. Плануємо зробити ремонт тротуару від центру міста в напрямку Кашперівки.
Придбали та встановили у сквері Перемоги спортивно-ігровий комплекс для дітей. Як не прикро констатувати, знову зіткнулися з проблемою вандалізму: менше ніж за рік пошкоджено деякі ігрові атракціони дитячого комплексу, знову прийшлося поновлювати розбите освітлення у сквері та на центральній алеї міста. Тому на порядку денному - питання встановлення хоча б у центральній частині міста відеоспостереження, що дало б змогу правоохоронцям більш оперативно реагувати на протиправні дії.
Торговельне обслуговування
Важливими напрямками роботи виконавчого комітету були організація торгівельного обслуговування. Існуюча торгівельна мережа цілком задовольняє попит мешканців у продовольчих та промислових товарах. Також у місті проводилися сезонні ярмарки з торгівлі рибою, саджанцями, предметами ритуальних послуг. На постійному контролі - питання припинення незаконної торгівельної діяльності. В цьому плані КП «Правопорядок» активно співпрацювало з Новоодеським РВ УМВС. Я вважаю, що ця робота вимагає ще більшої наполегливості та системності.
Пасажирські перевезення
Говорячи про пасажирські перевезення у місті, слід зауважити, що єдиним перевізником є ТДВ «Автомобіліст». Останнього події спричинили різке зростання тарифу на проїзд, що відбулося, передусім, внаслідок збільшення вартості палива (газу) майже в 4,5 рази за період з березня 2009-го. Останнє підвищення тарифу було своєрідним компромісом, адже розрахункова собівартість перевезення значно більша встановленого тарифу. Мусимо однак констатувати, що якість перевезень викликає справедливі нарікання пасажирів щодо дотримання перевізником затверджених графіків та маршрутів. Можливо, однією з причин є відсутність конкурентного середовища у цій сфері. На початку 2016 року спливає термін дії договору на пасажирські перевезення з ТДВ «Автомобіліст», і ми вже зараз запрошуємо до участі в майбутньому конкурсі тих перевізників, які мають бажання працювати в нашому місті, дотримуються визначених законодавством вимог щодо безпеки руху та запропонують кращі умови обслуговування.
Земельні питання
За наслідками інвентаризації земель міської ради було припинено право користування громадянам, які не оформили земельні ділянки. Тож, з’явилася можливість виділити земельні ділянки учасникам АТО, молодим сім’ям тощо (вже виділено 4 земельні ділянки учасникам АТО під будівництво та обслуговування жилих будинків). Цю важливу роботу плануємо продовжувати. Певної активізації вимагає також оформлення громадських пасовищ. Через фінансові проблеми та високу вартість проектних робіт до цього часу невирішеними залишаються питання розробки генерального плану міста, детального плану території Нової Одеси та зонування території. Відсутність цих документів позбавляє міськраду можливості надавати земельні ділянки громадянам, юридичним особам в оренду, під будівництво тощо.
Розгляд звернень громадян
Це питання двічі розглядалося на засіданнях виконавчого комітету, питання своєчасності розгляду та повноти наданих відповідей - на особливому контролі.
Міська рада на початку минулого року затвердила план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на рік, до якого внесено розробку двох проектів: «Про внесення змін до рішення міської ради від 20.05.2011 року № 6 «Про місцеві податки і збори» зі змінами від 19.10.2012 року» (рішення про затвердження цього регуляторного акту прийнято 25.04.2014 року) та «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території Новоодеської міської ради» (проект Правил оприлюднений на веб-сайті в червні 2014 року, термін прийняття рішення перенесено на перше півріччя 2015 року). Розроблено та затверджено зміни до Правил благоустрою території міста. Відповідно до вимог діючого законодавства у виконавчому комітеті проводиться відстеження прийнятих раніше регуляторних актів міської ради, відповідна інформація оприлюднюється на веб-сайті.


Культурні й спортивні заходи
Кажуть, що не хлібом єдиним живе людина. Так із міського бюджету на утримання МДЮСШ було виділено 215,6 тис. грн, міського (мікрорайон Кашперівка) та сільського (с. Криворіжжя) будинків культури – 114,5 тис. грн. Для безпечного відпочинку громадян на міському пляжі на утримання рятувального поста (159,1 тис. грн). Для міського будинку культури придбано баян та стабілізатор (7 тис. грн і 2,6 тис. грн).
Проведено традиційні культурно-масові заходи із залученням дітей та дорослих: новорічні та різдвяні свята, День міста, День села Криворіжжя, свята мікрорайонів та вулиць, до речі останні проходять за ініціативи депутатів, які проживають на цих округах. Для організації культурного відпочинку активно співпрацюємо з районним будинком культури (директор Ю. В. Джупінін). Також сприяємо участі представників інтелектуальної, творчої молоді у конкурсах та інтелектуальних іграх різних рівнів. Далеко за межами Нової Одеси знають членів клубу «Ерудит» (керівник І. М. Проценко), за ініціативою яких щорічно проводяться фестивалі інтелектуальних ігор на кубок міського голови. Цікавими є свята до Міжнародного дня захисту дітей, дня Морозива. Велика вдячність керівнику ППФ «Шисхол» С. В. Шитюку, адже без солодкого подарунку від цієї фірми в нашому місті не проводиться жодного масового заходу для дітей. Традиційним стало свято на Водохреще на міському пляжу. Неабиякий інтерес викликали аматорські концерти, організовані працівниками міськвиконкому спільно з депутатами міської ради, присвячені жінкам міста до 8 Березня. Через напружену ситуацію в зоні АТО змушені були відмовилися від свята Івана Купала. Наприкінці червня минулого року благодійним концертом ми започаткували збір благодійної допомоги для воїнів-земляків, які захищають Батьківщину в зоні проведення антитерористичної операції.
Нашій державі сьогодні, як ніколи раніше, потрібна фізично підготована та духовно загартована молодь. На заходи з фізичної культури із бюджету витрачено 10,8 тис. грн. Посильну допомогу у проведенні майже всіх заходів традиційно надавали підприємства та підприємці міста. Головними подіями спортивного року стали міська спартакіада трудових колективів; турнір із волейболу, присвячений 25–ій річниці виведення військ із Афганістану; відкрита першість МДЮСШ із гирьового спорту; відкритий турнір із важкої атлетики, присвячений пам'яті заслуженого тренера України М. І. Співака; турнір із міні-футболу, до 69-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні; відкрита першість МДЮСШ із легкоатлетичного кросу «Лісова стежина»; баскетбольний турнір пам'яті Анатолія Новицького; турнір з шахів пам’яті П. П. Челяка.
В сучасних умовах на перший план постає патріотичне виховання молоді. Говорячи про це, доречно згадати про активну роботу молодіжного виконкому, до складу якого входять представники навчальних закладів міста. На його рахунку багато добрих справ. Це і заходи, спрямовані на поліпшення екології рідного краю (очищення природних джерел питної води, організація збору з метою утилізації відпрацьованих елементів живлення). Найвищої оцінки заслуговують заходи з військово-патріотичного виховання молоді, організація збору коштів, продуктів харчування та інших необхідних речей для воїнів 79-ої аеромобільної бригади. За ініціативою молодіжного виконкому в серпні 2014 року проведено зворушливу зустріч молоді з воїнами 79-ої бригади, які на той час перебували у відпустці після важких боїв.
Минулий рік назавжди відкладеться в нашій пам’яті як рік важких і непоправних втрат. Під час проведення боїв у зоні АТО загинули два новоодесити, два наші герої. В липні горе прийшло в сім’ю 22-річного Анатолія Новицького, а в листопаді ми з сумом дізналися про смерть в Донецькому аеропорту 30-річного Олега Нетребка.
«Герої не вмирають!» звикаємо повторювати ми, інколи навіть не замислюючись над глибоким змістом цих слів. Адже герої віддали своє життя за рідну Батьківщину, мир і спокій у нашому краї, за те, щоб війна не торкнулася власних родин. І обов’язок кожного бути патріотами рідної землі, наповнюючи це поняття конкретними справами на благо міської громади. Дуже зручно промовляти гасла, не змінюючи нічого у власному житті. Значно важче щодня робити те, що змінює кожного з нас, наше місто, наше суспільство.
Звітуючи про роботу в 2014 році, я дякую всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – депутатам міської ради членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та закладів, а також представники громадськості, які продемонстрували активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення Нової Одеси. Особлива вдячність районним органам влади та керівникам підприємств, установ міста, підприємцям і фермерам.
Далеко не все, шановні новоодесити, вдалося і вдається. До кінця роботи міської ради шостого скликання залишається трохи більше півроку. За цей час можна ще немало зробити корисного. Для міської влади у своїх майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси людини. Переконаний, що вирішувати всі проблеми міста ми завжди будемо спільно з депутатським корпусом, членами міської територіальної громади, допомагаючи один одному, проявляючи й надалі людську мудрість та толерантність.
Переглядів: 612 | Додав: adam | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вход ]
Пошук

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Друзі сайту

Нова Одеса © 2025